Archiv novinek

Statistiky

 • 412Návštěv dnes:
 • 1Online:

Zálesácká výprava na Indiánský den v Leštině

Co my, Středoevropané, víme o Indiánech? Indián ze starých časů je neohrožený chlapík, jehož hlavním zaměstnáním i zábavou je lov karibú, na nohou má mokasíny, v ruce tomahavk, za ženu má squaw a bydlí s ní ve vigvamu. Před vigvamem stojí posvátný totem na počest dobrým manitú i na ochranu před manitú zlými.I my – bílé kůže – jsme měli možnost prokázat velkou dávku trpělivosti při šití kožených váčků, navlékání korálků, tkaní na stavu, vykreslování mandal či střelby z luku. Pustili jsme se neohroženě do tvrdých bojovek na sněhu a přežili jsme.  Perfektně připravené akci předcházela i výtvarná soutěž na téma Indiáni očima dětí, které se celá naše škola také zúčastnila.  Všem kamarádům z kmene Shawnee patří náš dík!

Fotogalerie ZŠ zde.

Z fotogalerie

Kalendář akcí

Červen 2018

Po Út St Čt So Ne
1
 • Ekotým.
2
3
4
5
 • KŠ - Angličtina pro mírně pokročilé + pokročilé
6
 • Výprava Zálesák + ŠD na koupaliště v Zábřehu.
7
8
 • Ekotým.
9
10
11
12
 • Sportovní hry v Dubicku.
13
 • Školní výlet do Brna.
14
15
 • Ekotým.
16
17
18
 • ŠD - batikujeme.
19
 • ŠD - jízda zručnosti.
 • KŠ - Maminec
20
 • Olympijský běh.
 • MŠ - výlet.
 • Družinová a Zálesácká výprava na koupaliště v Zábřehu.
21
 • Moravské divadlo Olomouc - Královna Koloběžka
22
 • Ekotým.
23
24
25
 • Výprava s Ekoškolou ke Sv. Josefu.
26
27
 • Zálesácká burza.
28
 • Slavnostní ukončení školního roku v rytmu bubnů s Jumping Drums.
29
30