Menu

Úvodní stránka
Škola
O nás
Školní vzdělávací program
Organizace školního roku
Výsledek přijímacího řízení
Pravidla
Projekty a metody
Projekty
Projekty z minulých let
Projekty 2018/19
Projekty 2017/18
Projekty 2016/17
Projekty 2015/16
Starší projekty
Moderní formy výuky ZŠ a MŠ Hrabová
Rozvrhy hodin
Dokumenty
Školní řád
Výroční zprávy
Poradenské služby
Prohlášení o přístupnosti
Kalendář akcí
Volná místa
Školka
O nás
Vzdělávací program
Pravidla
Projekty
Projekty MŠ
Projekty z minulých let
Projekty MŠ 2018/19
Projekty MŠ 2017/18
Projekty MŠ 2016/17
Dokumenty
Výsledek přijímacího řízení
Družina
Školní vzdělávací program ŠD
Řád školní družiny
Týdenní plán
Pravidla
malá pravidla pro Velké lidi
Kdybych měla své dítě vychovat znovu
Jídelna
Informace-kontakty
Projekty
Řád školní jídelny
Jídelníček
Kontakty
Fotogalerie
Fotogalerie 2020/21
Fotogalerie 2019/20
Fotogalerie 2018/19
Fotogalerie 2017/18
Fotogalerie 2016/17
Fotogalerie – archiv
Odkazy
Učení
Dětské weby
Jsme zdraví
Školství
Ekoškola
Ekotým
Ekotým
Volby do Ekotýmu
Výprava do Pevnosti poznání
Výprava na Kladské sedlo
Workshop v Hulíně
Analýza
Analýza ve vyučování
Srovnávací analýzy
Beseda s panem starostou
TV Hraboš
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Hrabovský zpravodaj
Šumperský deník
Ekokodex
GDPR
Ekoškola – archiv
Ekotým
Analýza
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Ekokodex
Zpráva o auditu 2013
Komunitní škola

Archiv novinek

Statistiky

  • 35Návštěv dnes:
  • 0Online:

Jak jsme se těšili na Vánoce

V letošním roce změn jsme chtěli nově uchopit i adventní čas. Ranní koledy u stromečku musely ustoupit všudypřítomným opatřením a my jsme se rozhodli projít obdobím těšení se a čekání v každé třídě trošku jinak.
Ve třídě Skokanů (4. a 5. ročník) jsme hned první den prezenční výuky věnovali čas charakteristikám. Každé z dětí o sobě napsalo několik vět, které vystihují jeho vlastnosti, záliby a zvyky. Tyto texty napsané na složených domečcích z papíru jsme pak od 1. prosince každý den losovali, společně četli a hádali, komu daná charakteristika patří. Bylo krásné pozorovat, jak děti poznávají svoje kamarády a leccos o nich ví. Nenásilně se nám tak podařilo pokračovat v budování třídních vztahů, které bylo na dlouhou dobu přerušené.
Vánoční kouzlo – to, které umí dělat lidi lepšími – jsme si přivolali díky Vánočnímu příběhu v podání pana faráře. Zde opět padla slova jako láska, ohleduplnost, odvaha, pokora. 
No, a nesměla chybět ani vánoční nadílka. Děti v tomto věku už velmi dobře dokáží vnímat rozdíl mezi darem a obdarováním. Právě na obdarování jako snahu způsobit někomu radost, jsme se letos zaměřili. Společně s dvaceti dětmi jsme společně rozbalili dvacet krásných dárečků, jejich dárci byli odměněni rozzářenýma očima obdarovaných a všichni společně pak poděkovali Ježíškovi za splněná přání. Radost z nečekaného a krásného dárku v podobě tajně nacvičeného vystoupení jsme zažili i my učitelé a vychovatelé v této třídě.
Takže “Děkujeme Ježíšku”☺.
 
Fotogalerie zde.
 
 
 

Z fotogalerie

Kalendář akcí