Menu

Úvodní stránka
Škola
O nás
Školní vzdělávací program
Organizace školního roku
Výsledek přijímacího řízení
Pravidla
Projekty a metody
Projekty
Projekty z minulých let
Projekty 2018/19
Projekty 2017/18
Projekty 2016/17
Projekty 2015/16
Starší projekty
Moderní formy výuky ZŠ a MŠ Hrabová
Rozvrhy hodin
Dokumenty
Školní řád
Výroční zprávy
Poradenské služby
Prohlášení o přístupnosti
Kalendář akcí
Volná místa
Školka
O nás
Vzdělávací program
Pravidla
Projekty
Projekty MŠ
Projekty z minulých let
Projekty MŠ 2018/19
Projekty MŠ 2017/18
Projekty MŠ 2016/17
Dokumenty
Výsledek přijímacího řízení
Družina
Školní vzdělávací program ŠD
Řád školní družiny
Týdenní plán
Pravidla
malá pravidla pro Velké lidi
Kdybych měla své dítě vychovat znovu
Jídelna
Informace-kontakty
Projekty
Řád školní jídelny
Jídelníček
Kontakty
Fotogalerie
Fotogalerie 2020/21
Fotogalerie 2019/20
Fotogalerie 2018/19
Fotogalerie 2017/18
Fotogalerie 2016/17
Fotogalerie – archiv
Odkazy
Učení
Dětské weby
Jsme zdraví
Školství
Ekoškola
Ekotým
Ekotým
Volby do Ekotýmu
Výprava do Pevnosti poznání
Výprava na Kladské sedlo
Workshop v Hulíně
Analýza
Analýza ve vyučování
Srovnávací analýzy
Beseda s panem starostou
TV Hraboš
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Hrabovský zpravodaj
Šumperský deník
Ekokodex
GDPR
Ekoškola – archiv
Ekotým
Analýza
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Ekokodex
Zpráva o auditu 2013
Komunitní škola

Archiv novinek

Statistiky

  • 52Návštěv dnes:
  • 0Online:

Ukliďme si Hrabovou

A tak jsme šli zase na to! 

Již řadu let se zapojujeme do mezinárodní akce Ukliďme si Zemi! Musím konstatovat, že za tu dobu odpadu po příkopech ubylo, nicméně pořád tam nějaký je. Ten binec, co si někteří nedokáží nechat na svých dvorečcích nebo ho jednoduše odvézt na sběrový dvůr. A tak hyzdí krásu naší zeleně, průzračnost našich potoků i řek a smrdí nám všem pod nos. Pro Zálesáky byla středa 17. dubna celkem náročným dnem. Začínali jsme už dopoledne sběrem po vesnici -papíru, drobného elektra, vysloužilých mobilů, propisek, baterek, víček z PET lahví i tonerů z tiskáren. Naplnili jsme dva kontejnery starým papírem, odhadem asi 4 tuny. A u toho sesbírávání všeho možného, se také plnily tašky odpadky všeho druhu. Když jsme pak odpoledne znovu vyrazili, druh i množství odpadu se výrazně změnilo. Je to zvláštní, ale nejčastějším harampádím na březích potoků byly lahve od alkoholu, kterých jsme dovezli celé dva pytle. Pro šikovné ruce Zálesáků nebyl problém je roztřídit na barevné a bílé sklo a dát do správné popelnice. Každým rokem nám tam někdo složí i pneumatiky od auta, možná právě proto, že to děti pak po silnici rády kutálí…. Kuriozitou v našich příkopech pak byly něčí zapomenuté trenýrky i hadice od vysavače, zarostlá do zaseté pšenice. Jedna čerstvá Zálesačka – Nelča Krab to celé hezky zhodnotila za nás za všechny. Víš, Mráčku, mohli bychom se Zálesákem chodit uklízet častěji, mě to děsně bavilo. A někdy, když se ve mně bije zlý skřítek s tím dobrým, tak jsem ráda, že vyhraje ten ekolog. To je přece krása, vidět tu přírodu za námi čistou. Dobré příklady táhnou a tak pomozte i Vy!

Velké změny začínají u nejmenších!

Mráček

Z fotogalerie

Kalendář akcí