Ve čtvrtek 4. června se děti ze třídy Včelek vydaly na výlet do DDM Krasohled v Zábřehu. Na programu byla zábavná Ekostezka, kterou pro ně tamní dům dětí a mládeže uspořádal. Malí výletníci si zde prakticky vyzkoušeli třídění odpadu, rozlišování materiálů a učili se, co do volné přírody (ne)patří. Největším zážitkem však byla možnost prohlédnout si opravdové popelářské auto.
A hned následující den se na Ekostezku vydali i naši zástupci Ekotýmu. Cílem této stezky bylo projít několik stanovišť a plnit úkoly, které byly zaměřené na správné třídění odpadu a životní prostředí. Součástí této Ekostezky byla také návštěva třídící linky Separex. Zde probíhala komentovaná prohlídka, při které se děti dozvěděly, jaké druhy odpadů mohou v Separexu odevzdat, aby tento odpad nekončil v přírodě a nepoškozoval ji, a také jaké pozitivní důsledky má třídění odpadu.
Fotogalerie zde.



