Menu

Úvodní stránka
Škola
O nás
Školní vzdělávací program
Organizace školního roku
Výsledek přijímacího řízení
Pravidla
Projekty a metody
Projekty
Projekty z minulých let
Projekty 2018/19
Projekty 2017/18
Projekty 2016/17
Projekty 2015/16
Starší projekty
Moderní formy výuky ZŠ a MŠ Hrabová
Rozvrhy hodin
Dokumenty
Školní řád
Výroční zprávy
Poradenské služby
Prohlášení o přístupnosti
Kalendář akcí
Volná místa
Školka
O nás
Vzdělávací program
Pravidla
Projekty
Projekty MŠ
Projekty z minulých let
Projekty MŠ 2018/19
Projekty MŠ 2017/18
Projekty MŠ 2016/17
Dokumenty
Výsledek přijímacího řízení
Družina
Školní vzdělávací program ŠD
Řád školní družiny
Týdenní plán
Pravidla
malá pravidla pro Velké lidi
Kdybych měla své dítě vychovat znovu
Jídelna
Informace-kontakty
Projekty
Řád školní jídelny
Jídelníček
Kontakty
Fotogalerie
Fotogalerie 2020/21
Fotogalerie 2019/20
Fotogalerie 2018/19
Fotogalerie 2017/18
Fotogalerie 2016/17
Fotogalerie – archiv
Odkazy
Učení
Dětské weby
Jsme zdraví
Školství
Ekoškola
Ekotým
Ekotým
Volby do Ekotýmu
Výprava do Pevnosti poznání
Výprava na Kladské sedlo
Workshop v Hulíně
Analýza
Analýza ve vyučování
Srovnávací analýzy
Beseda s panem starostou
TV Hraboš
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Hrabovský zpravodaj
Šumperský deník
Ekokodex
GDPR
Ekoškola – archiv
Ekotým
Analýza
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Ekokodex
Zpráva o auditu 2013
Komunitní škola

Archiv novinek

Statistiky

  • 7Návštěv dnes:
  • 0Online:

Projektový den (a noc) s Karlem IV.

14. května roku 1316 se narodil český král a římský císař Karel IV. Sedmisté výročí jeho narození jsme se rozhodli připomínat po celý školní rok v rámci projektu Karlova univerzita – studiem v pěti “semestrech”, kde se “malí studenti” dozvědí mnoho zajímavého z oblasti zdravovědy, etikety, volby povolání, finanční gramotnosti a umění hrát si.

Rukodělné části projektu jsme se rozhodli věnovat po celý páteční den (i noc) – 9. 12. 2016. Naším záměrem bylo umožnit dětem pracovat v malých skupinách, které jsou tvořeny zástupci všech ročníků.  Na jeden den jsme zapomněli, že jsme prvňáci či páťáci, ale stali se z nás čestní představitelé 5 cechů:

  1. Stavitelský cech
  2. Krejčovský a ševcovský cech
  3. Malířský a písařský
  4. Pekařský a kuchařský
  5. Truhláři a košíkáři

Každý cech skládal cechovní zkoušku po stránce teoretické i praktické, což znamenalo zjistit informace o stavebních slozích, stylech v oblékání, zvycích ve středověké kuchyni, ale i vlastnoručně upéct koláče, postavit model hradu či uplést košík. K tomu všemu jsme si užili víc zblízka kamarády z jiných tříd a navíc i napětí a legraci při černé hodince. Na závěr jsme si ověřili, že už jsme opravdu velcí a bez problému zvládneme noc ve spacáku bez domácího pohodlí:-).

Aby nikdo z rodičů nepřišel o pocit hrdosti a dojetí, který jsme všichni pociovalipři závěrečné prezentaci, připravujeme ještě jedno opakování prezentace tohoto projektu v rámci Vánočního odpoledne 20. 12. 2016 v 16.00, na které vás všechny srdečně zveme.

Fotogalerie zde.

Z fotogalerie

Kalendář akcí