Menu

Úvodní stránka
Škola
O nás
Školní vzdělávací program
Organizace školního roku
Výsledek přijímacího řízení
Pravidla
Projekty a metody
Projekty
Projekty z minulých let
Projekty 2018/19
Projekty 2017/18
Projekty 2016/17
Projekty 2015/16
Starší projekty
Moderní formy výuky ZŠ a MŠ Hrabová
Rozvrhy hodin
Dokumenty
Školní řád
Výroční zprávy
Poradenské služby
Prohlášení o přístupnosti
Kalendář akcí
Volná místa
Školka
O nás
Vzdělávací program
Pravidla
Projekty
Projekty MŠ
Projekty z minulých let
Projekty MŠ 2018/19
Projekty MŠ 2017/18
Projekty MŠ 2016/17
Dokumenty
Výsledek přijímacího řízení
Družina
Školní vzdělávací program ŠD
Řád školní družiny
Týdenní plán
Pravidla
malá pravidla pro Velké lidi
Kdybych měla své dítě vychovat znovu
Jídelna
Informace-kontakty
Projekty
Řád školní jídelny
Jídelníček
Kontakty
Fotogalerie
Fotogalerie 2020/21
Fotogalerie 2019/20
Fotogalerie 2018/19
Fotogalerie 2017/18
Fotogalerie 2016/17
Fotogalerie – archiv
Odkazy
Učení
Dětské weby
Jsme zdraví
Školství
Ekoškola
Ekotým
Ekotým
Volby do Ekotýmu
Výprava do Pevnosti poznání
Výprava na Kladské sedlo
Workshop v Hulíně
Analýza
Analýza ve vyučování
Srovnávací analýzy
Beseda s panem starostou
TV Hraboš
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Hrabovský zpravodaj
Šumperský deník
Ekokodex
GDPR
Ekoškola – archiv
Ekotým
Analýza
Plán činností
Monitorování a vyhodnocování
EV ve výuce
Informování a spolupráce
Ekokodex
Zpráva o auditu 2013
Komunitní škola

Archiv novinek

Statistiky

  • 41Návštěv dnes:
  • 1Online:

Školka na Švagrově

Příjezd na Švagrov, seznámení s okolím a průvodcem skřítkem Barvínkem

Dne 24. 6. 2019 jsme se společně nalodili do přistaveného autobusu. Čekala nás cesta za dobrodružstvím. Všichni jsme s napětím očekávali, co se bude dít. Jakmile jsme vystoupili z autobusu, přivítali nás pracovníci ekologického střediska Švagrov. Rozešli jsme se na pokoje a ubytovali se. Po obědě začal odpolední program. V roubence nás očekával Skřítek Barvínek, připravil si různé zajímavé hry a úkoly, které jsme v průběhu pobytu plnili. Děti si instruktorky rozdělily do dvou skupin.

Druhý den nás skřítek Barvínek pozval ke kališti divokých prasat a vyzkoušeli jsme si vylézt na posed. Z výšky jsme pozorovali život brouků a motýlů na louce. Skupiny se pravidelně střídaly v zajímavých aktivitách, jako bylo například pozorování larev chrostíků v potoce, hravé činnosti v potoce, zdolávání dřevěných prvků ve venkovní učebně a výrobě sluníček. V podvečer si se staršími kamarády ze školy zahráli míčové hry a skákali přes gumu. Za doprovodu kytary si společně zanotovali táborové písničky.

Třetí den je Skřítek Barvínek nasměroval i chatě Zdence. Cestou plnily duhové úkoly. Na rozloženém padáku pozorovaly koruny stromů a oblohu, dále společně poobědvaly v lese. Děti si dotvořily připravený obrázek duhy z přírodnin. Skřítek jim za odměnu schoval zelený sladký poklad. Moc si na něm pochutnaly. S opékáním buřtů dětem pomáhali děti ze základní školy. Společně jsme poseděli a zazpívali u táboráku. Tento den měly děti možnost procvičit si své jazykové znalosti s rodilým mluvčím Cameronem. S dětmi si povídal o Švagrově a připravil pro ně zajímavou pohybovou aktivitu.

Čtvrtý den už při balení zavazadel bylo těšení domů. Skřítek Barvínek provedl děti na rozloučenou po důvěrně známých místech. Zahrnul je bublinkovou duhou. Barevnými obrázky děti poděkovali skřítkovi za krásný pobyt na Švagrově.

Fotogalerie zde.

Z fotogalerie

Kalendář akcí